Magnézium – nenahraditeľný minerál

Obrázok článku

Magnézium – nenahraditeľný minerál

Prečo je dobré mať v organizme dostatok horčíka? Ani netušíme, aký je pre nás dôležitý…

Dostatok horčíka v potrave je dôležitý pre správnu činnosť svalov nervov (mierni podráždenosť a nervozitu), pre správnu stavbu kostí a tiež pre uvoľňovanie energie z glukózy. Má vplyv na dobrý stav obehového systému a pôsobí prevenčne proti infarktom. Zmierňuje bolesti a udržuje zdravé zuby.

Vynikajúce účinky má aj v kombinácii s vápnikom, no treba dať pozor, na nižšie vstrebanie v prítomnosti vápnika. Telo získa viac osohu z vápnika, kde horčík pôsobí ako nosič. Ak chcete využiť na čo najvyššiu mieru horčík, tak potom je jeho príjem dôležité oddeliť od vápnika.

 

Niekoľko faktov:

Horčík je nevyhnutný PRE ŽIVOT a nenahraditeľný pre VIAC AKO 300 enzymatických PROCESOV V NAŠOM TELE  bez horčíka by organizmus nemohol normálne fungovať, vytvárať energiu, udržovať správny srdcový rytmus …

Deficitom HORČÍKA JE U NÁS postihnutá TAKMER tretina populácie. Nepatríte medzi nich?  príčinou je okrem iných faktorov stres, vysoká fyzická záťaž, nesprávna životospráva a pod ….

OBSAH ELEMENTÁRNEHO HORČÍKA SA V POTRAVINÁCH za posledných niekoľko desaťročí výrazne znížil – zhoršené životné prostredie, znížená kvalita poľnohospodárskej pôdy, priemyselné spracovanie potravín ….

Odporúčaný denný príjem ELEMENTÁRNEHO HORČÍKA DOSPELEJ OSOBY JE 375mg – väčšie množstvo horčíka potrebujú napr. ľudia s vysokou stresovou a fyzickou záťažou, kardiaci, diabetici …

V TELE dospelého človeka sa nachádza približne 20-28g ELEMENTÁRNEHO HORČÍKA – približne 59% z tohto množstva je uložené v kostiach, 40% vo svaloch a mäkkých tkanivách a iba 1% v krvi …

HORČÍK PATRÍ MEDZI ŠESŤ makrominerálov, ktoré telo potrebuje vo väčšom množstve – medzi zostávajúcich päť nemenej dôležitých minerálov, patrí draslík, vápnik, sodík, fosfor, chlorid

 

Keďže doporučená denná dávka je skoro 400mg, nie je možné ho prijať v dnešnej bežnej „minerálovo nevýkonnej strave“. Preto sme vyvinuli kvalitný prípravok, kde je zaručené extrémne vysoké vstrebanie horčíka.

Náš prípravok – MAGNESIUM BISGLYCINATE + B6 (P5P) + PIPERINE disponuje aj ďalšími látkami, ktoré podporujú vstrebanie a využitie horčíka v našom tele.

 

V krátkosti teda o jednotlivých zložkách:

MAGNESIUM BISGLYCINATE – Bisglycinát horečnatý je chelátovou formou horčíka s vysokou biodostupnosťou (vstrebateľnosťou), kde je anorganická molekula horčíka vo väzbe s organickými molekulami aminokyseliny L-Glycínu. V komplexe funguje glycín pre horčík ako štít, chrániaci ho pred nežiaducimi interakciami s inými látkami. Prípravok je tak schopný v nezmenenej podobe doputovať do tenkého čreva, a keďže ľudský organizmus je veľmi účinný pri spracovaní aminokyselín, sú tu tieto spolu s viazanými minerálmi rýchle vstrebané. Akonáhle je komplex telom spracovaný, aminokyseliny sú využité k tvorbe bielkovín a horčík je uvoľnený na využitie organizmom. Biologická dostupnosť bisglycinátu horečnatého je až 80% (napr. u oxidu horečnatého sú to len 4%) a nemá nepríjemné laxatívne účinky ani pri zvýšených dávkach.

 

VITAMÍN B6 (P5P) – v našom prípravku používame aktívnu formu vitamínu B6 – koenzým pyridoxal-5-fosfát (P5P). Jedná sa o veľmi dôležitú zlúčeninu, ktorá je potrebná pri riadení mnohých enzymatických procesov ľudského tela. Na rozdiel od najbežnejšie používanej účinnej látky vo vitamíne B6 – Pyridoxín hydrochloridu, nemusí v tele prejsť konverziou najmenej dvoch metabolických krokov na biologicky aktívnu formu, ale je organizmu k dispozícii ihneď. Vitamín B6 prispieva k lepšiemu vstrebávaniu a udržateľnosti horčíka, ďalej potom k zníženiu vyčerpania a únavy, k normálnej psychickej rovnováhe a činnosti nervovej sústavy, k normálnemu metabolizmu bielkovín, glykogénu a homocysteínu, k normálnej funkcii imunitného systému a tvorbe červených krviniek a celej rade ďalších dôležitých procesov odohrávajúcich sa v ľudskom tele.

 

PIPERINE – je aktívnou zložkou čierneho korenia, ktorá stojí za jeho jedinečnou chuťou. Už odpradávna je korenie považované za prospešné pre zdravie človeka. Piperín je extraktom z tohto korenia a medzi jeho špecifické vlastnosti okrem iného patrí, že môže urýchliť proces látkovej výmeny a zlepšiť vstrebávanie niektorých látok

 

Dnes je všeobecný nedostatok tohto minerálu u ľudí a tak by mal každý sám za seba pouvažovať o jeho doplnení. Skúste to a uvidíte, že sa budete cítiť lepšie.

prejsť na produkt

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie